Oferta

Najpopularniejsze odmiany na żywopłoty

Krzewy na żywopłoty zimozielone

Żywopłot zimozielony to praktyczna naturalna przegroda która ma wiele zastosowań i praktycznych właściwości. Najpopularniejsze w ostatnich latach gatunki i odmiany roślin to cisy hicksii i hillii, laurowiśnie w różnych odmianach oraz cyprysiki i cyprysowce. Wszystkie krzewy dostępne w naszym oficjalnym sklepie e-szmaragd.pl

Cis pośredni 'Hicksii'

Cis pośredni „Hicksii” / Taxus media „Hicksii” szybko rosnący cis o średnim rocznym wzroście ok.. 10-15cm, po 10 latach krzew osiąga ok. 3 m wys. Posiada sztywne pędy, igły ciemnozielone. Odporny na zanieczyszczenia powietrza, choroby oraz mrozy.Owocuje już w młodym wieku. Szczególnie polecany cis na żywopłot strzyżony.

Cis pośredni 'Hillii'

Cis pośredni „Hilli” / Taxus media „Hilli” krzew o średnio silnym przyroście rocznym, osiągający w wieku 10-12 lat do 1.5 m wys. Gałązki sztywne, wzniesione, igły intensywnie zielone. Odmiana męska nie posiada owoców, polecany na cięte żywopłoty. 

Laurowiśnia wschodnia

Laurowiśnie  to jedne z najpiękniejszych gatunków roślin liściastych zimozielonych stosowanych na żywopłoty. Polecane odmiany na żywopłoty to : Caucasica, Novita, Rotundifolia, Elly

Cyprysik law. ‘Columnaris’

Cyprysik lawsona Columnaris / Chamaecyparis Lawsoniana ‘Columnaris’ najbardziej popularna odmiana cyprysika Lawsona. Jest to odmiana silnie rosnąca o wyprostowanym, kolumnowym pokroju, osiągająca po 10 latach uprawy 3-4 m wysokości. Jej cechą charakterystyczną są piękne szaroniebieskie gałązki.

Cyprysowiec leylanda

Cyprysowiec leylanda / Cupressocyparis leylandii bardzo szybko rosnący cyprysowiec, o piramidalnym pokroju. Posiada łuskowate igły które tworzą płaskie gałązki z wierzchu ciemnozielonych, a od spodu jasnozielonych. Odporna na choroby i szkodniki.

 

Sklep online

Zapraszamy do pełnej oferty krzewów na żywopłoty.